niedziela, 26 kwietnia 2015

Tygodnik kulturalny...


Witajcie!


Przez kilka dni było trochę cicho na blogu, jednak już powróciłam do blogowych obowiązków, ale i przyjemności. Na dzisiaj przygotowałam kilka poleceń kulturalnych, żeby jakoś Wam umilić ten kończący się tydzień. Może coś z tych poleceń przypadnie Wam do gustu i zostanie z Wami na dłużej :-)


Na początek moja ulubiona polska pisarka Agnieszka Lingas-Łoniewska i jej kolejna książka, czyli "Bez przebaczenia". Tym razem bohaterką jest młoda dziewczyna, która niedawno straciła matkę i młodszego brata, w związku z czym ląduje w domu swojego ojca, którego nigdy nie było w jej życiu. Jego życie podporządkowane jest surowym regułom, których według niego każdy ma przestrzegać bez wyjątków. Dziewczyna jednak ma duszę artystki i daleko jej do przestrzegania ścisłego rygoru, jaki nakłada na nią ojciec wojskowy. Bohaterka nie ma więc lekko, jednak los stawia na jej drodze przystojnego, młodego mężczyznę, który niestety jest podwładnym jej ojca. Co wyniknie z ich spotkania? Czy dwa zupełnie przeciwstawne charaktery potrafią się porozumieć, nawet po wielu niepowodzeniach? Jeśli lubicie tego typu opowieści, to serdecznie polecam tę książkę, którą czyta się jednym tchem i jest bardzo miłą odskocznią od cięższej literatury ;-)Kolejna propozycja to film "Love, Rosie". To komedia romantyczna, w której dwoje młodych przyjaciół znających się od dzieciństwa,  musi uporać się z rozłąką, ale też tajemnicą, którą skrywa dziewczyna. Kiedy wszystko wychodzi na jaw, młodzi nie potrafią się porozumieć, mimo miłości, którą darzą siebie nawzajem. Przeznaczenie ma jednak dla nich inne zakończenie ;-)

 


A teraz coś na przekór powyższym poleceniom, które są dość romantyczne. Utwór polskiej wokalistki Mai Koman "Babcia mówi". Polecam przesłuchać do końca, bo w tekście faktycznie jest trochę prawdy ;-)

 


A tu kilka fotek z minionego tygodnia :)


1. Pyszne bezy.

2. Ulubione zajęcie.

3. Naklejka od Klubu Miłośniczek pięknych paznokci :)

4. Wygrzewamy się na trawce ;-)

 

8 komentarzy:

 1. Piosenka Komanowej jest mega szczera prawda a ksiazke Agnieszki czytałam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda. Kiedy się w nią słuchałam zaskoczyło mnie ile w niej trafnych spostrzeżeń ;-)

   Usuń
 2. ale narobiłaś mi smaka na bezy, już dawno ich nie jadłam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja czasami się na nie pokuszę, a najbardziej lubię te kokosowe ;-)

   Usuń