poniedziałek, 16 lutego 2015

Tygodnik kulturalny...


Witajcie!

Standardowo jak co tydzień przygotowałam dla Was małą porcję poleceń kulturalnych, aby umilić Wam popołudniowy i wieczorny relaks. Pierwsze miejsce to film "Śmieć". Opowiada on historię bezdomnych brazylijskich chłopców, którzy podczas codziennej pracy na wysypisku znajdują portfel wraz z tajemniczą zawartością. Znalezisko to przysparza im wielu kłopotów, ale nie przeszkadza im to w odkryciu tajemnicy, jaka łączy się z portfelem. Film przywodzi mi na myśl inne kino, a mianowicie film "Slumdog. Milioner z ulicy". Jeśli podobał Wam się ten film, to z pewnością ten też przypadnie Wam do gustu.


Nawiązując do powyższego filmu, jedna piosenka z niego od dawna za mną chodzi. To "Guerilla" w wykonaniu Maxine Ashley. Oczywiście Pharrell Williams też tu maczał swoje palce ;-)


Książka, którą ostatnio przeczytałam to "Aż po horyzont" Morgan Matson. Bohaterka tej powieści to młoda dziewczyna, która niedawno straciła ojca w wypadku samochodowym, w którym uczestniczyli. Teraz ma przeprowadzić się do matki, która już na nią czeka na drugim końcu kraju. Jej podróż do nowego domu została idealnie zaplanowana przez matkę. Towarzyszy jej w niej chłopak, który jedzie odwiedzić ojca. Z pozoru prosta droga zmienia się w najważniejszą podróż dla nich obojga.Mam też kilka zdjęć z minionego tygodnia :-)


1. Słodkości od Mężusia :)
2. Leczymy się ;-/
3. Przesyłka from Beijing ;-)
4. Pozdrowienia od Oskara ;)

16 komentarzy:

 1. tą książkę "aż po horyzont" przeczytałabym chętnie zapowiada się bardzo dobrze :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka mnie ciekawi :) życzę dużo zdrówka .

  OdpowiedzUsuń
 3. W wolnej chwili chętnie obejrzę ten film :) Slumdog był super!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli Slumdog Ci się podobał, to ze Śmieciem będzie tak samo ;-)

   Usuń
 4. Film z chęcią zobaczę. :) Oby był lepszy niż wnosi to jego tytuł. ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ten film muszę koniecznie obejrzeć :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeden z lepszych, jakie ostatnio oglądałam :)

   Usuń