niedziela, 1 lutego 2015

Tygodnik kulturalny...


Uwierzycie, że jest już luty? Do mnie to nie dochodzi, bo za oknem nie mam ani grama śniegu. Jedynie w sklepach widać, że to luty, bo już zaczyna się walentynkowy szał. Osobiście nie mam nic do tego święta, ale też jakoś szczególnie go nie świętujemy. W ogóle to chyba nie przepadam za obchodzeniem innych 'świąt' takich jak np. halloween. Cieszę się jedynie, że niedługo będzie tłusty czwartek ;-) Oczywiście jak co tydzień przygotowałam dla Was małą porcję poleceń kulturalnych.

Pierwsze miejsce to książka Agnieszki Lingas-Łoniewskiej "Brudny świat". Przeczytałam ją jednym tchem, a na koniec się popłakałam. Serio. Nie pamiętam kiedy ostatnio tak się wzruszyłam po przeczytaniu książki. Niby banalna historia, bo jest tu niegrzeczny chłopak z trudnym dzieciństwem za sobą, dobra dziewczyna z ciężkimi doświadczeniami, romans, miłość i koniec. A jednak ostatnie strony książki naprawdę mnie wzruszyły i wycisnęły ze mnie kilka łez ;-)


Pozostając w trochę dramatycznym klimacie polecam palestyński film "Omar". Film ten z pewnością nie należy do superprodukcji, ale w prosty sposób ukazuje chęć bycia honorowym wobec przyjaciół, ale też chęć walki o miłość, co nie zawsze idzie ze sobą w parze. A wszystko to dzieje się na tle konfliktu izraelsko-palestyńskiego. Jeśli lubicie czasami obejrzeć coś mniej komercyjnego, to polecam właśnie ten film.


Jak już się wzruszać, to na całego ;-) Poniższy utwór chyba idealnie wpasowuje się w moje dzisiejsze nostalgiczne polecenia kulturalne. Obiecuję, że za tydzień będzie bardziej wesoło :)Mam dla Was też kilka fotek z mijającego tygodnia, a co ;-)


1. Mała paczuszka, a wielka radość :)
2. Elvis i Oskar - przyjaźń bez granic ;-)
3. Ulubiony relaks.
4. Nie mogłam się powstrzymać i kliknęłam kilka wosków.

8 komentarzy:

 1. zaciekawiłaś mnie tym"Omarem":)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czasami lubię sięgnąć po coś mniej znanego, ale wcale nie gorszego ;-)

   Usuń
 2. Lubię takie posty bo uswiadamiam sobie co czas nadrobic, zawsze z polecenia ogląda mi sie lepiej ;P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No tak, zawsze lepiej sięgnąć po coś sprawdzonego :)

   Usuń
 3. akurat te propozycje nie są mi znane ;)

  OdpowiedzUsuń