niedziela, 21 września 2014

Tygodnik kulturalny...

Witajcie!

Jesień już tuż, tuż, więc niedługo zamiast opalania się na słonku, będzie trzeba wygrzewać się w domu. Dlatego też przygotowałam dla Was kilka poleceń kulturalnych, których dawno nie było na moim blogu. Dzisiaj będzie patriotycznie :)

Najpierw mam coś dla lubujących się w literaturze. "Cisza" Stefana Czernieckiego to relacja autora z jego podróży do Ameryki Południowej, którą jest oczarowany. Po przeczytaniu tej książki ma się ochotę spakować plecak i wyruszyć w nieznane, aby przeżyć niezapomnianą przygodę.


Muzyka, która ostatnio często u mnie gości, to "Niepisany kodeks" White House Records feat. Mesajah. Lubię takie klimaty :)


Film, który mogę Wam polecić, to "W ciemności" Agnieszki Holland. Film nie jest nowością, ale tak się złożyło, że dopiero niedawno miałam okazję go obejrzeć. To historia drobnego złodziejaszka, który podczas II wojny światowej pomaga grupce Żydów ukrywać się w podmiejskich kanałach. To co na początku robił dla czystego zysku, staje się prawdziwą walkę o uratowanie życia kilkunastu osobom, mimo wielu przeciwności. 


Mam jeszcze kilka fotek z mijającego tygodnia...


1. Wstyd się przyznać, ale dopiero niedawno pierwszy raz w życiu samodzielnie zrobiłam pierogi ruskie ;-) Nieskromnie powiem, że wyszły bardzo dobre :)
2. Taka mała rzecz, a jak cieszy, czyli grzybobranie.
3. Domowe winogrona zawsze kojarzą mi się z jesienią.
4. Mały Oskar grzeje się na czajniku ;-)

Pozdrawiam Kasiaaa :-)

8 komentarzy: