sobota, 9 listopada 2013

Kulturalna sobota...

Mijający tydzień zleciał mi bardzo szybko. Załatwianie nowych dokumentów dla Męża, zakupy, sprzątanie, leniuchowanie, odwiedzanie rodziny... Miałam 4 dni urlopu, a w ogóle tego nie odczułam. Na szczęście poniedziałek będzie jeszcze wolny więc jakoś to będzie ;-) Dzisiejszy post, jak co tydzień jest o kulturalnych poleceniach. Zaczynamy :)

Pierwsze moje polecenie to książka Marka Tomalika "Australia. Gdzie kwiaty rodzą się z ognia". To książka dla fanów dalekich i samotnych podróży. Ukazuje czytelnikowi piękno i tajemniczość Australii. Lubię książki tego typu więc nie mogło jej zabraknąć wśród moich przeczytanych egzemplarzy.


Kolejne polecenie to utwór Bastille feat. Ella "No angels". Lubię takie klimaty więc utwór od razu wpadł mi w ucho.


Film, jaki mogę Wam polecić to polska "Yuma" Piotra Mularuka. Lubię polskie filmy więc musiałam go obejrzeć. Opowiada on historię młodego chłopaka żyjącego po upadku PRL i próbującego jakoś radzić sobie w ciężkich czasach. W filmie widać jak zmieniał się styl życia Polaków na przełomie lat 80. i 90 więc tym bardziej polecam.


A na koniec mam dla Was fajną stronkę Tipy.pl, na której znajdziecie mnóstwo ciekawych pomysłów dotyczących dosłownie wszystkiego: jedzenia, urody, świąt urodzin, imprez, itp, itp. Naprawdę warto odwiedzić tą stronę, bo znajdziemy na niej domowe porady typu zrób to sam. Dla osób lubiących manualne zajęcia ta strona jest idealna :-)


Przypominam także o moim pierwszym urodzinowym  rozdaniu, do którego serdecznie Was zapraszam.


Pozdrawiam Kasiaaa :-)

2 komentarze:

  1. ciekawa jestem też książki Australia , podobno jest super:)

    OdpowiedzUsuń
  2. piosenka bardzo ładna, a książką mnie zaciekawiłaś :)

    OdpowiedzUsuń