niedziela, 27 kwietnia 2014

Tygodnik kulturalny...

Witajcie!

Niedziela ciągnie się leniwie, ale chwila odpoczynku i lenistwa dobrze mi zrobi. Ostatnio nie miałam zbyt dużo czasu na czytanie i oglądanie filmów, ale zawsze coś tam uda mi się obejrzeć czy poczytać. Dlatego dzisiaj chciałabym podzielić się z Wami kilkoma poleceniami kulturalnymi.

Na muzykę zawsze mam czas, chociażby podczas jazdy autem, dlatego pierwsze miejsce to utalentowany Pharrell Williams i jego nowe "Marilyn Monroe". Jego twórczość znam od dawna i będąc w podstawówce szalałam na jego punkcie ;-) Ciągle zastanawiam się co on takiego bierze, że ciągle wygląda tak samo i nic się nie starzeje. Spójrzcie tylko na jego dawne teledyski ;)


Teraz czas na film z jednym z moich ulubionych aktorów - Gerardem Butlerem. Jestem świeżo po obejrzeniu filmy "Wysoka fala" więc mogę od razu wam go polecić. Oparty jest na prawdziwej historii uzdolnionego surfera Jaya Moriartego, dla którego całym życiem było surfowanie i zdobycie największych fal świata. Film przekazuje trochę jego ideologii. Dla mnie posiadanie ogromnej pasji, jak w przypadku bohatera tego filmu, dla której człowiek nie boi się umrzeć jest godne szacunku i uznania.


Na koniec trochę literatury, czyli "Czym zadziwi strefa kiwi" Anke Richter. Książka opis doświadczeń autorki z jej życia w Nowej Zelandii. Znajdziemy w niej sporo autoironii autorki więc nie wszystkim może się spodobać. Dla mnie jednak każda książka opisująca dalekie kraje czy odmienne kultury jest warta przeczytania.


Pozdrawiam Kasiaaa :-)

4 komentarze:

 1. akurat myślałam co sobie dziś obejrzeć, teraz już wiem "Wysoką falę"dzięki:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma za co i polecam się na przyszłość ;)

   Usuń
 2. Odpaliłam Pharella- świetne :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pharrell czego się nie dotknie jest świetne ;-)

   Usuń