niedziela, 27 lipca 2014

Tygodnik kulturalny...

Witajcie!

Jak co tydzień przygotowałam dla Was małą porcję poleceń kulturalnych. Na początek mam jednak do Was pytanie: czy znacie strony, na których można bezpłatnie i bez konieczności rejestracji oglądać seriale online? Chodzi mi przede wszystkim o "Chirurgów", bo właśnie nadrabiam ich odcinki ;-)

Moje ostatnie odkrycie to Matt Corby i jego utwór "Brother". W tym przypadku utwór jest trochę zmiksowany, bo oryginał może nie wszystkim przypaść do gustu.


Jak wiecie lubię książki pisane na faktach, takie z życia wzięte, reportaże. "Trębacz z Tembisy" Wojciecha Jagielskiego to właśnie taka książka. Dwie historie przeplatające się w książce: historia Nelsona Mandeli i historia twórcy popularnych trąbek wuwuzeli Freddiego Maake, ukazują perypetie południowej Afryki i nieustającej walki o równe prawa wszystkich jej mieszkańców.


Jednym z moich ulubionych polskich filmów jest "Ogród Luizy". Oglądałam go już kilka razy i zawsze chętnie do niego wracam. Film do najnowszych nie należy, ale myślę, że części z Was się spodoba. Czy miłość gangstera do pacjentki zakładu psychiatrycznego jest możliwa? O tym przekonacie się oglądając ten film.


Pozdrawiam Kasiaaa :-)

1 komentarz: